CAM TUĞLA MERKEZİ
   
 


 
Dış Cephe Kaplama / Teknik Özellikler
   

Ürün Özellikleri
Dekoratif Taş, doğanın milyonlarca yılda oluşturduğu güzellik, doğallık ve estetiği, Country Stone® markasıyla yaşam alanlarınıza taşıyor. Kullanılan özel teknik sayesinde, her türlü detay ve yüzey dokusunun hiçbir kayıp olmadan ürünlerimize aktarılması sayesinde, gerçek doğallığı yaşayacaksınız. Doğal taşın sahip olmadığı birçok avantajı beraberinde getiren ürünlerimiz, sizlere çok fazla kolaylık sağlayacak.

Ürünlerimiz, hafif agrega, yüksek mukavemetli portlant çimento ve inorganik demir oksit boya pigmentlerinden oluşur. Bünyesindeki hafif agrega sayesinde; 1 m2 de yaklaşık 30-40 kg ağırlığa sahiptir. Bu özelliği ile hem taşıma ve depolamada, hem de uygulamada büyük rahatlık sağlar. Country Stone, uyguladığınız yüzeylere çok daha az yük bindirmektedir. Böylece ürünlerimiz, yapınızın deprem gibi kritik durumlarda davranışını olumsuz etkilememektedir ve olası riskleri ortadan kaldırmaktadır. Hafif olmasının yanında, tasarım aşamasında birbirine uyumlu olarak dizayn edilmesi ve istenildiğinde kolayca uygun ölçüye getirilebilmesiyle, Country Stone® ürünlerinin uygulanması doğal taşa göre çok daha hızlı ve az maliyetle yapılır. Ayrıca yapısındaki boşluklu hafif agregalar, yapılarınızda ses ve ısı yalıtımı sağlanmasına katkıda bulunur.

İçerisindeki yüksek mukavemetli (425 kgf/cm2) çimento, taşın genelinde ve yüzeyinde yeterli bir dayanım sağlar. Ürünlerimizin hamuruna katılan ana renkler, taşın her noktasında bulunmaktadır. Ayrıca, özel boyama teknikleri kullanılarak oluşurulan doğal yüzey renk efektleri Country Stone `un doğal görünmesini sağlar. Tüm bu işlemlerde kullanılan en kaliteli, ithal demir oksit, inorganik boyaları sayesinde, ürünlerimizin güneş ışığından, zorlu hava şartlarından etkilenmeden canlılığını korur.

Ürünlerimizin kalınlıkları 2 - 3.5 cm arasında değiştiği için uygulama yaptığınız mekanlarda gereksiz yer kayıplarıyla karşılaşmazsınız. Duvarlara yapışan kısmı düz olduğu için, tüm uygulamada düzenli ve estetik bir görünümü herhangi ekstra bir işlem yapmadan sağlanır. Her model için özel olarak tasarlanmış köşe taşları, duvar köşelerinde blok taş görünümü vereceğinden, düz yüzeylerde yakaladığınız doğallık ve estetiği köşelerde de sürdürebileceksiniz.


Uygulama bilgileri için tuklayınız


 
 
 

Cam Tuğla Merkezi

  Tasarım Saykanet